W siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, 25 lipca br. odbyła się konferencja prasowa z udziałem Zarządu WFOŚiGW w Poznaniu oraz wiceprzewodniczącej Rady Nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Emilii Wasielewskiej.
Podczas spotkania podsumowano dotychczasową działalność i osiągnięcia Funduszu. Jednym z tematów była nowa Strategia działania WFOŚiGW w Poznaniu, nad którą obecnie trwają prace oraz ankieta, dzięki której Fundusz będzie mógł zapoznać się z potrzebami i oczekiwaniami obecnych i przyszłych beneficjentów. Spotkania konsultacyjne w ramach prac nad Strategią zostały zaplanowane na sierpień i wrzesień br. Przedstawione zostały również cele krótkoterminowe Funduszu.
Zarząd WFOŚiGW w Poznaniu: Rafał Ratajczak – prezes Zarządu i Agnieszka Lewandowska – zastępca prezesa Zarządu. Fot.: WFOŚiGW
„Nasz plan na najbliższe miesiące obejmuje usprawnienie komunikacji z beneficjentami. Szereg procesów związanych z obsługą wniosków będziemy udoskonalać i automatyzować tak, aby nasi klienci mogli szybciej i łatwiej otrzymywać środki” – mówił Rafał Ratajczak, prezes Zarządu WFOŚiGW w Poznaniu.
WFOŚiGW w Poznaniu od ponad trzydziestu lat wspiera i inicjuje działania na rzecz ekologii. Misją Funduszu jest skuteczne i efektywne wspieranie działań na rzecz środowiska, a głównym celem, zmniejszenie wpływu działalności człowieka na klimat, poprawa stanu środowiska i zrównoważone gospodarowanie jego zasobami poprzez stabilne, skuteczne i efektywne wspieranie przedsięwzięć i inicjatyw służących środowisku.
Fundusz przygotowuje swoją ofertę finansową bazując na sygnałach płynących od mieszkańców województwa wielkopolskiego, jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych i innych podmiotów, z którymi współpracuje. Obecnie trwają prace nad nową Strategią działania WFOŚiGW w Poznaniu na lata 2025-2028.
Ankieta. Fundusz przygotował ankietę dotyczącą potrzeb i kierunków finansowania przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska. Ankieta zostanie przesłana do szerokiego kręgu adresatów, których odpowiedzi będą stanowiły punkt wyjścia dla określenia dalszych kierunków działalności WFOŚiGW w Poznaniu.
Wspólna Strategia NFOŚiGW i wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej w latach 2025-2028. O założeniach Wspólnej Strategii działania Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej na lata 2025-2028 mówiła Pani Emilia Wasielewska, wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Wsparcie finansowe dla przedsięwzięć z zakresu edukacji ekologicznej jest istotnym elementem działalności WFOŚiGW w Poznaniu. „Stawiamy na wysokiej jakości edukację ekologiczną, na ciekawe projekty, które będą skierowane do młodszych pokoleń oraz ofertę, która będzie współtworzona z młodzieżą z Wielkopolski” – podkreśliła Agnieszka Lewandowska, zastępca prezesa Zarządu WFOŚiGW w Poznaniu.
______________________________________________________________________________________________________________
Z uwagi na ogromne znaczenie wszelkich inicjatyw i inwestycji na rzecz ochrony środowiska, podejmowanych przez różne podmioty i mających sprzyjać zarówno środowisku, jak i poprawie warunków naszego życia, zamieszczam link do ankiety Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z 30 lipca 2024 r., skierowanej do Państwa – aktualnych i potencjalnych przyszłych beneficjentów Funduszu
Ankieta Strategia WFOŚiGW 2025-2028
Adres strony – źródła ankiety:
https://www.wfosgw.poznan.pl/aktualnosci-z-funduszu/ankieta-dotyczaca-strategii-dzialania-wfosigw-w-poznaniu-na-lata-2025-2028/
Proponowany przez WFOŚiGW termin wypełnienia i nadesłania ankiety: do 23.08.2024.
Warto też wiedzieć, że tę ankietę wprowadził nowy Zarząd WFOŚiGW, uczestniczący w konferencji prasowej 25 lipca: Rafał Ratajczak – prezes Zarządu i Agnieszka Lewandowska – zastępca prezesa Zarządu, który został powołany 28 czerwca br., i że od 19 czerwca br. ponownie biuro Zarządu WFOŚiGW mieści się przy ul. Szczepanowskiego 15A w Poznaniu.
Stefania Pruszyńska
Redakcja Gazety Autorskiej IMPRESJee.pl
Inf.: materiały prasowe WFOŚiGW w Poznaniu i Komunikat w sprawie zmiany Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu z 1 lipca 2024 r.
(Publikacja zaktualizowana 5.08.2024).
— Stefania Pruszyńska
(Stefania Pruszyńska oficjalnie: Stefania Golenia) – eseistka, poetka, redaktor-dziennikarka. Redaktor naczelna, wydawca, autorka i wszechstronna realizatorka Gazety Autorskiej IMPRESJee.pl (od 2006 r.)
Autorka publikacji różnych gatunków (eseje, recenzje, felietony, reportaże, wywiady, fotoreportaże), utworów literackich (poetyckich i prozy poetyckiej, opowiadań, utworów satyrycznych, grotesek, aforyzmów) oraz artystycznych sztuki plastycznej.
Zazwyczaj wykracza poza gatunkowe schematy. Krytycznoliterackie żywioły z upodobaniem uprawia w eseistycznej narracji. Wypowiada się hojnie w swojej twórczości artystycznej literackiej, a w plastycznej mowę swojej wyobraźni, intuicji, myśli i emocji uwalnia w obrazach o indywidualnym, rozpoznawalnym stylu, z autonomiczną, lecz zarazem wieloznaczną symboliką i metaforą.
⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒PUBLIKACJE RÓŻNOGATUNKOWE (co najmniej 2 tys.): publicystyka, eseje, felietony, wywiady, recenzje, reportaże, fotoreportaże, utwory artystyczne: literackie i sztuki plastycznej – zarówno w Gazecie IMPRESJee.pl (od 2006 r.), własnych autorskich witrynach artystycznych (Poezja, Stefania Pruszyńska, ArtGrafPoeFoto, Stefania Pruszyńska w latach: 2007-2019), własnym zbiorze poezji „Szepty dalekobieżne” (San Francisco ), jak i w wielu czasopismach ogólnopolskich i regionalnych (również w cyklicznych wydawnictwach: rocznikach) – kulturalnych, literackich, muzycznych, książkach innych autorów, antologiach poetyckich (np. Lednickiej Wiosny Poetyckiej), antologiach poezji współczesnej i antologiach poetyckich dwujęzycznych (np. w latach 2017-2023: Międzynarodowej Konferencji Poetyckiej, wyd. WO ZLP i Fundacja Literacka „Jak podanie ręki”), charytatywnych i tematycznych. NAJNOWSZE PUBLIKACJE (oprócz zamieszczanych na bieżąco w Gazecie Autorskiej IMPRESJee.pl) w: kwartalniku literackim „Protokół Kulturalny” (nr 84/2023), antologii poświęconej pamięci Poznańskiego Czerwca 1956 (wyd. Posnania, Poznań, czerwiec 2023) oraz antologii VII Międzynarodowej Konferencji Poetyckiej „Jesienny dotyk poezji” (wyd. WO ZLP i Fundacja Literacka „Jak podanie ręki”, Poznań, październik 2023). Także publikowała i publikuje w witrynach macierzystych środowisk dziennikarskich i literackich.
⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒PREZENTACJE UTWORÓW ARTYSTYCZNYCH. ⇒⇒⇒⇒Poetyckie na: spotkaniach autorskich, festiwalach kulturalnych, jako gość poetycki koncertów, specjalnych spotkań okolicznościowych i różnych społeczności, zaprzyjaźnionych twórców, wieczorach Klubu Literackiego, w kolejnych edycjach Międzynarodowej Konferencji Poetyckiej WO ZLP oraz kaliskich „Aforystykonów” WO ZLP (w Poznaniu m.in.: w klubie ZAK, PoemaCafe, Pałacu Działyńskich, Domu Romskim, Domu Bretanii, siedzibie PO ZLP na os. Powstańców Warszawy w 2015 r., na Wydziale Dziennikarstwa UAM w kampusie na Morasku, Auli UAM w 2017 r., Collegium Minus UAM, siedzibie KL „Dabrówka” na Piątkowie, w Dwujęzycznym Liceum im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego; poza Poznaniem – w: Kaliszu, Nieszawie, Ludwikowie, Międzyzdrojach, a poza Polską – na greckiej Krecie w Rethymno i Adelianos Kampos w 2010 r).
⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒ Z 34-letnim doświadczeniem zawodowym z pracy dziennikarskiej i redaktorskiej, a także artystycznej w redakcjach i wydawnictwach (od 1989). Etatowo: w niezależnym Dzienniku Wielkopolan „Dzisiaj” (1989 – 1991), własnej Agencji „Promotion” (1993), amerykańsko-polskim wydawnictwie US West Polska (1993 – 1996), „Gazecie Targowej”, tygodniku „Wprost” (1996 – 2000).
⇒⇒⇒⇒⇒ Od 2006 r. redaktor naczelna, niezależna wydawczyni, redaktor-autorka i wszechstronna realizatorka Gazety Autorskiej IMPRESJee, obecnie pod nazwą IMPRESJee.pl, o profilu kulturalnym.
⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒ Z DOŚWIADCZENIEM WIELOASPEKTOWEJ WSPÓŁPRACY (dziennikarskiej, autorskiej artystycznej, redaktorskiej) z wieloma czasopismami, w tym polonijnymi (w latach 1992-2010: dwutygodnik – „Kurier” Hamburg, „Dziennik Polski”, „Tydzień Polski” – Londyn) oraz licznymi ogólnopolskimi i regionalnymi czasopismami kulturalnymi, literackimi (od wielu lat z „Protokołem Kulturalnym”) oraz wydawnictwami-wydawcami książek literackich i antologii poezji.
⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒ TAKŻE REDAKTOR PROWADZĄCA I REDAKTOR-KOREKTOR (z wieloletnim doświadczeniem): czasopism (miesięczników i tygodników), monografii, albumów artystycznych i historycznych, książek poetyckich i prozy, biograficznych, antologii poetyckich, wademeków w kilku językach europejskich, biuletynów i prac naukowych i in.
⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒ NAGRODY: w ogólnopolskim konkursie Miesięcznika Kulturalnego „Arkusz” Poznań-Warszawa-Kraków-Wrocław, wydawanego przez Oficynę Wydawniczą „Głos Wielkopolski” (1996), oraz laur „Dziennikarskie Koziołki 2017” w Ogólnopolskim Konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy RP – dla swojej redakcji IMPRESJee.pl za wieloaspektowe realizacje.
⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒ NAUKA: Wiedzę akademicką zdobywała w Uniwersytecie im. A. Mickiewicza (UAM) oraz Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (AE).
⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒ UPODOBANIA, POGLĄDY: Ideowiec - miłośniczka natury, harmonii, sztuk wszelakich, od wczesnej młodości zwolenniczka idei dialogu kultur i jej rozwoju.